Start / Kontakt

Kontakt

Du är alltid välkommen att kontakta oss om allt som rör rekrytering eller konsulttjänster.

Nästa sektion

Vårt team

Är eller vill du bli konsult, kandidat eller kund? Hör av dig direkt till någon av oss för en träff eller promenad.

Du är förstås också välkommen att följa oss på Linkedin och Facebook för att få ta del av det senaste från Aliby.

Eric Mannheimer

Humanistisk civilekonom med lång erfarenhet av tjänsteförsäljning och ledarskap. Hans röda tråd är människor och affär.
Uber Rating: 4.88

+46 70-629 68 08
eric.mannheimer@aliby.se

Michaela Wahlberg

Statsvetaren som skulle rädda världen men med insikten att matchningen mellan människor och skapandet av lösningen var hennes drivkraft.

+46 70-493 48 29
michaela.wahlberg@aliby.se

Lars Ohlson

PA ekonom och före detta elitgymnast. Han har arbetat med rekrytering av specialister och chefer i över 20 år.
Uber Rating: Åker med andra

+46 70588 81 75
lars.ohlson@aliby.se

Tobias Linder

Utförsåkning och god mat säger Tobias aldrig nej till. På Aliby är det affärsutveckling och konsultverksamheten som är de primära aktiviteterna.
Uber rating: 4.93

+46 73-074 68 75
tobias.linder@aliby.se

Sonny Stillkvist

Sportklättraren som tar sig upp via väggen och ner med mountainbike. Strategen som ser till att arbetet och projektet inom IT blir både enkelt och spännande. Med Sonnys hjälp klättrar alla mot nya höjder.

+46 70-525 43 43
sonny.stillkvist@aliby.se

Sara Snabb

Hon reser till när och fjärran inklusive Timbuktu, men kommer alltid tillbaka. På Aliby är Sara alltid på helt rätt plats att hjälpa företag att nå sina mål.

+46 73-554 53 65
sara.snabb@aliby.se

Omar Burazerovic

Passionerad flugfiskare och Göteborgs meste (och ödmjukaste) rekryteringskonsult 🙂

+46 72-889 74 41
omar.burazerovic@aliby.se

Linnea Bolinder

Passionerad skidåkerska och rekryteringskonsult som brinner för service och relationer!

+46 73-731 08 99
linnea.bolinder@aliby.se

Erik Fohlin

Fotbollsspelare med stark tro på teamwork och samspelet mellan människa och teknik som kan skapa förutsättningar för framgång och tillväxt i moderna organisationer.

+46 70-048 57 94
erik.fohlin@aliby.se

Henrik Lindberg

Triathleten som också gillar motorcykelkörning både på vägar och i skogen. Han har stor passion för agila metoder och blir alltid lika glad när han får se hur team blir effektivare och trivs bättre tack vare agil transformation.

+46 70-864 69 08
henrik.lindberg@aliby.se

thandi
Thandi Schüler
Ett proffs på IT- och Chefsrekrytering som brinner för hälsa och att få andra runt henne att må bra.

+46 73-074 25 03
thandi.schuler@aliby.se

Hetal Gustafsson
Hetal Gustafsson

Tjej med gröna fingrar som älskar att resa och klättra när tillfällen ges. Hon tror på att när framtiden är osäker har man oändliga möjligheter. Arbeta i team och prestera tillsammans är något hon brinner starkt för.

+46 73-079 36 79
hetal.gustafsson@aliby.se

Hetal Gustafsson
Tom Mårdh

Trummis och Agil Coach som brinner för att hitta hållbara lösningar som ger bestående förbättringar för både individ och organisation.

+46 70-990 38 22
tom.mardh@aliby.se

Hetal Gustafsson
Tomas Tikkanen

Musiklyssnare av rang och medioker hantverkare som drivs av att göra världen bättre. Vad passar då bättre än att leda utveckling av digitala tjänster/affärer och att få team att må bra. Då blir väl även världen sakta men säkert bättre?

Holistisk ekonom och systemvetare i grunden som ser människans behov, digital teknik och engagerade team som vägen mot effektiv utveckling.

+46 73-819 01 69​

tomas.tikkanen@aliby.se

Sandi Malki

Resultatdriven personalvetare med en stor passion för matlagning samt ett brinnande intresse och stark vilja att ständigt utvecklas genom att ta sig an nya utmaningar. 

sandi.malki@aliby.se

Jonas Jaconelli

Handlingskraft och passion för det han gör sammanfattar Jonas. Vare sig det gäller renovering av familjens stuga eller på jobbet där han som agil coach hjälper människor och företag att blomstra.

jonas.jaconelli@aliby.se

Daniel Gelin

Möt Daniel Gelin. Obotlig optimist, livsnjutare och med en bakgrund inom varumärkes-kommunikation och beteendevetenskap. På Aliby hjälper han kunder med att utveckla ditt arbete med att attrahera (Employer Branding) och det mer långsiktiga och strategiska arbetet med din framtida kompetens (Talent Acquisition).

daniel.gelin@aliby.se

Mahlin Standar

Agil coach och handarbetare, alltid med ett eller flera stickprojekt på gång. Att få se individer, team och organisationer växa, utvecklas och samarbeta genom att hitta agila arbetssätt tillsammans är något som motiverar Mahlin. När man jobbar tillsammans kan fantastiska saker hända!   

+46 70-213 76 62
mahlin.standar@aliby.se

Emil Stighäll

Har tidigare haft rollen som "Mood Manager", och alla som har träffat Emil förstår varför. Motiveras av att bygga content för sociala medier i världsklass, och är dessutom duktig på film och foto.  På Aliby hjälper Emil kunderna med Employer Branding via din karriärsida, i dina sociala kanaler men även i ämnen som preboarding och onboarding.    

+46 70-737 45 71 
emil.stighall@aliby.se

Rebecka Modahed

Gillar möjligheten att på Aliby få möjlighet att kombinera rekrytering med talent acquisition, kulturbyggande och kommunikation. Är bra på helhet men förstår vikten av detaljer. Mycket intresserad av människor, framtid och utveckling i olika former.

+46 73-501 23 21
rebecka.modahed@aliby.se

Per Lundevall

Nyfiken och allmänbildad agil coach och cidermakare, med alltid ett par franska cidersorter på gång. Per drivs av att med agila principer hjälpa individer och team att blomstra. Att se dem samarbeta och övervinna tidigare utmanande hinder ger honom energi! Sen är det ju roligare skapa nyttiga saker tillsammans!

+46 76-883 56 12
per.lundevall@aliby.se

Andreas Hamsten

Andreas är nyligen husägare och amatörsnickare och pratar gärna hur olika hemmaprojekt kan lösas. På Aliby är Andreas agil coach med passion att hjälpa individer, team och organisationer att växa och bli bättre. Det är viktigt för Andreas att organisationer är humana, inkluderande och innovativa få då skapar vi de bästa produkterna. 

+46 76-325 50 44
andreas.hamsten@aliby.se

Lina Melén

Positiv globetrotter som har service närmast sitt hjärta och människan i fokus. På Aliby fokuserar Lina på affärsutveckling och konsultverksamheten.

+46 70-727 55 68
lina.melen@aliby.se

 
Francois Herrault

Presentation kommer...

+46 70-420 01 05
francois.herrault@aliby.se