Start / Kontakt

Kontakt

Du är alltid välkommen att kontakta oss om allt som rör rekrytering eller konsulttjänster.

Nästa sektion

Vårt team

Är eller vill du bli konsult, kandidat eller kund? Hör av dig direkt till någon av oss för en träff eller promenad.

Du är förstås också välkommen att följa oss på Linkedin och Facebook för att få ta del av det senaste från Aliby.

Eric Mannheimer

Humanistisk civilekonom med lång erfarenhet av tjänsteförsäljning och ledarskap. Hans röda tråd är människor och affär.
Uber Rating: 4.88

+46 70 629 68 08
eric.mannheimer@aliby.se
Linkedin

Michaela Wahlberg

Statsvetaren som skulle rädda världen men med insikten att matchningen mellan människor och skapandet av lösningen var hennes drivkraft.

+46 70 493 48 29
michaela.wahlberg@aliby.se
Linkedin

Lars Ohlson

PA ekonom och före detta elitgymnast. Han har arbetat med rekrytering av specialister och chefer i över 20 år.
Uber Rating: Åker med andra

+46 70 588 81 75
lars.ohlson@aliby.se
Linkedin

Tobias Linder

Utförsåkning och god mat säger Tobias aldrig nej till. På Aliby är det affärsutveckling och konsultverksamheten som är de primära aktiviteterna.
Uber rating: 4.91

+46 73 074 68 75
tobias.linder@aliby.se
Linkedin

Sonny Stillkvist

Sportklättraren som tar sig upp via väggen och ner med mountainbike. Strategen som ser till att utvecklingen av IT affären och infrastrukturen blir både enkel och spännande. Med Sonnys hjälp klättrar alla mot nya höjder.

+46 70 525 43 43
sonny.stillkvist@aliby.se

Sara Snabb

Hon reser till när och fjärran inklusive Timbuktu, men kommer alltid tillbaka. På Aliby är Sara alltid på helt rätt plats att hjälpa företag att nå sina mål.

+46 73 554 53 65
sara.snabb@aliby.se

Omar Burazerovic

Passionerad flugfiskare och Göteborgs meste (och ödmjukaste) rekryteringskonsult 🙂

+46 72 889 74 41
omar.burazerovic@aliby.se

Linnea Bolinder

Passionerad skidåkerska och rekryteringskonsult som brinner för service och relationer!

+46 73 731 08 99
linnea.bolinder@aliby.se

Marie Wiklund

Marknadsekonom med stor passion för ledarskap och människor. Drygt 20 års erfarenhet från IT branschen i olika ledande roller.

+46 70 215 25 40
marie.wiklund@aliby.se

Erik Fohlin

Fotbollsspelare med stark tro på teamwork och samspelet mellan människa och teknik som kan skapa förutsättningar för framgång och tillväxt i moderna organisationer.

+46 70 048 57 94
erik.fohlin@aliby.se

Henrik Lindberg

Triathleten som också gillar motorcykelkörning både på vägar och i skogen. Han har stor passion för agila metoder och blir alltid lika glad när han får se hur team blir effektivare och trivs bättre tack vare agil transformation.

+46 70 864 69 08
henrik.lindberg@aliby.se

thandi
Thandi Schüler
Ett proffs på IT- och Chefsrekrytering som brinner för hälsa och att få andra runt henne att må bra.

+46 73 074 25 03
thandi.schuler@aliby.se

Hetal Gustafsson
Hetal Gustafsson

Tjej med gröna fingrar som älskar att resa och klättra när tillfällen ges. Hon tror på att när framtiden är osäker har man oändliga möjligheter. Arbeta i team och prestera tillsammans är något hon brinner starkt för.

+46 73 079 36 79
hetal.gustafsson@aliby.se

Hetal Gustafsson
Marlen Axelsson

Optimistisk person med ett stort leende som inte ger sig i varken första, andra eller tredje taget. Brinner för ett modernt ledarskap där hon utmanar status quo.

+46 72 709 69 81
marlen.axelsson@aliby.se

Hetal Gustafsson
Tom Mårdh

Trummis och Agil Coach som brinner för att hitta hållbara lösningar som ger bestående förbättringar för både individ och organisation.

+46 70 990 38 22
tom.mardh@aliby.se

Hetal Gustafsson
Tomas Tikkanen

Musiklyssnare av rang och medioker hantverkare som drivs av att göra världen bättre. Vad passar då bättre än att leda utveckling av digitala tjänster/affärer och att få team att må bra. Då blir väl även världen sakta men säkert bättre?

Holistisk ekonom och systemvetare i grunden som ser människans behov, digital teknik och engagerade team som vägen mot effektiv utveckling.

+46 73-729 66 13

tomas.tikkanen@aliby.se

Petter Knöös

Seglare på sommaren och hockeyspelare på vintern.

Med lång erfarenhet och passion för agilt ledarskap vill han skapa värde, glädje och utmana det traditionella ledarskapet.

+46 70-795 64 66

petter.knoos@aliby.se